Mezinárodní konference Enersol 2017

Ve dnech 20. až 21. dubna 2017 proběhla ve Střední odborné škole elektrotechnické, centrum odborné přípravy Hluboká nad Vltavou, mezinárodní přehlídka 13. ročníku projektu Enersol 2017.

Na mezinárodní přehlídce prezentovali žáci středních škol nejlepší projekty na téma „Úspory energií, jejich obnovitelné zdroje a snižování emisí v dopravě z ČR, Slovenska, Slovinska, Rakouska, Polska a Německa. Celkem bylo prezentováno 31 projektů.
Naši školu, hl. m. Prahu i Českou republiku reprezentoval na mezinárodní přehlídce Michal Zatloukal ze 3ITB s projektem  Gravitační úložiště elektrické energie. Projekt byl nejlepším z hl. m. Prahy a 4. v ČR.

Akce měla velmi bohatý doprovodný program: návštěva Informačního centra jaderné elektrárny Temelín, exkurze v jaderné elektrárně Temelín, návštěva státního zámku Hluboká nad Vltavou, loveckého zámku Ohrada, Zoo Hluboká, možnost projížďky na elektrokole a v neposlední řadě jeden z nejsilnějších zážitků  – projížďka elektromobilem Tesla.

Nad 13. ročníkem projektu Enersol 2017 převzali záštitu: předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, ministr pro životní prostřední Richard Brabec, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, předsedkyně asociace krajů ČR Jana Vildumetzová. Projekt podpořili: Státní fond životního prostředí, Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy a 11 samosprávných krajů se záštitami hejtmanů.

Rád bych poděkoval Adamovi Vernerovi ze 2EA a Michalovi Zatloukalovi ze 3ITB, kteří se letošního ročníku zúčastnili.
Byl bych velmi rád, kdyby se v dalším školním roce zapojilo do projektu Enersol více žáků a stali se tak aktivními pokračovateli všech těch žáků, kteří v uplynulých 13 letech, kdy Enersol existuje, vzorně reprezentovali naši školu. Projekty Vám umožní získat větší odborný rozhled a u mnohých ovlivní i Vaše další zaměření po zakončení studia.

koordinátor projektu Enersol na naši škole
Ing. Vladimír Křivka

 

24.4.2017

Archivy© 2013 - 2024, Střední průmyslová škola na Proseku.