Harmonogram školního roku 2023/2024
Harmonogram školního roku bude průběžně aktualizován.
ZÁŘÍ
4. 9. 2023
– zahájení školního roku
4. 9. 2023
– třídní schůzky 1. ročníků
4. – 15. 9. 2023
– 6 žáků praxe Schwalmstadt
4. – 22. 9. 2023
– Praxe žáků 4. ročníků
9. – 23. 9. 2023
– 5 žáků 4. ročníků praxe Rumunsko, Liceul Tehnologic Clisura Dunării,Moldova Nouă
11. 9. 2023
– profilová MZ (opravný a náhradní termín) – 4ITA + 4ITB
12. 9. 2023
– profilová MZ (opravný a náhradní termín) – 4EA + 4EB, 4S
13. –17. 9. 2023
– adaptační kurz prvních ročníků
18. 9. 2023
– soutěž Schrack Technik
27. 9. 2023
– exkurze Doosan Škoda Power – 3S, 4S
29. 9. 2023
– ředitelské volno
30. 9. 2023
– zadání dlouhodobých maturitních prací
září/říjen
– Zkouška z odborné způsobilosti v elektrotechnice pro absolventy oboru Mechatronika a Automatizace měst a budov
– Národní muzeum – exkurze vybraní žáci, kteří se zapojili do Prague Nature Challenge 2023 (3. místo)
– turnaj Poprask – volejbal, minifotbal
ŘÍJEN
2. – 4. 10. 2023
– Prožitkový kurz – žákovský parlament
9. – 19. 10 2023
– 4. ročníky Úřad práce P 3, Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu zaměstnání
12. 10. 2023
– Exkurze TOS Hulín, Fermat – 2S, 3S
10. – 13. 10. 2023
– MSV Brno
13. 10. 2023
– Energetická olympiáda – školní kolo
16. 10. 2023
– GasNet přednáška ve škole a exkurze na plynárenské zařízení (výběr 10-20 žáků S, M, IB)
23. – 29. 10. 2023
– DofE expedice (po odpoledne až ne, podzimní prázdniny)
26. – 27. 10. 2023
– podzimní prázdniny
říjen
– online veletrh vysokých škol
– turnaj Poprask – házená, florbal
LISTOPAD
2. – 3. 11. 2023
– prevence akce: Migrační integrace a mediální gramotnost – 3. ročník
6. 11. 2023
– exkurze: Doosan Škoda Power
9. 11. 2023 (9-14h)
– FUTURE PORT YOUTH
15. – 19. 11. 2023
– Robotex International 2023, Estonsko, Tallin
16. 11. 2023
– Best in English
20. 11. 2023
– ukončení klasifikace 1. čtvrtletí
21. 11. 2023
– Den proseckých zaměstnavatelů (KD 3. ročníky)
21. 11. 2023
– Pedagogická rada (16:30)
23. 11. 2023
– Merkur PerFEKT Challenge Brno
23. – 25. 11. 2023
– Schola Pragensis
listopad
– Robosoutěž ČVUT
– Ekologická olympiáda – krajské kolo
PROSINEC
1. 12. 2023
– podání přihlášky k maturitní zkoušce (poslední termín)
2. 12. 2023
– Cambridge P.A.R.K. – SPŠ mezinárodní zkoušky
9. 12. 2023
– Den otevřených dveří 1
13. 12. 2023
– RoboTrip – Oslavy Slunovratu, Olomouc
14. 12. 2023
– Třídní schůzky (17-19h)
19. 12. 2023
– NEOPS-Robotizace v IT-procesech, 3ITA,3ITB
20. 12. 2023
– Ars Electronica Linec, Rakousko (2EA, 2EB)
21. 12. 2023
– 3. ročník – preventivní program Nehodou to začíná
22. 12. 2023
– Drážďany-výběr 4ITA, 3ITB
23. 12. 2022 – 2. 1. 2024
– vánoční prázdniny (nástup 3. 1. 2024)
prosinec
– sportovní vánoční turnaj (florbal)
– prohlídka Prahy v AJ (3. ročníky)
– turnaj Poprask – basketbal
prosinec 2023/leden 2024
– školní kolo Olympiády v českém jazyce
LEDEN
5. 1. 2024
– Ptačí hodinka (mimo výuku 13.30-15:30)
13. 1. 2024
– Den otevřených dveří 2
20. 1. 2024
– Cambridge P.A.R.K. – SPŠ mezinárodní zkoušky
21. – 25. 1. 2024
– lyžařský zájezd žáků (Rakousko – Tauplitz)
23. – 25. 1. 2024
– Gaudeamus Praha (Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání)
26. 1. 2024
– ukončení klasifikace 1. pololetí
27. 1. 2024
– Den otevřených dveří 3
28. 1. – 10. 2. 2024
– Erasmus+ Dublin 10 žáků 3IT
29. 1. 2024
– Pedagogická porada, klasifikační porada 1. pololetí – od 16:30
31. 1. 2024
– vydávání vysvědčení (výpisů)
leden
– přednáška Finanční gramotnost, Rizika investování (2h – 2. ročníky)
– online veletrh vysokých škol
– turnaj Poprask – stolní tenis
leden – květen
– exkurze KJR FJFI ČVUT jaderný reaktor vrabec
ÚNOR
2. 2. 2024
– pololetní prázdniny
3. 2. 2024
– Den otevřených dveří 4
12. – 18. 2. 2024
– jarní prázdniny
únor
– přednáška fa INVENTI: Podnikání, Jan Kaštura (2h, 2. ročníky)
– exkurze ABB Elektro Praga, Jablonec nad Nisou
– Nakopni Prahu 2024
únor/březen
– Enersol – krajské kolo COPaG
– Robotix Přerov
BŘEZEN
1. 3. 2023
– poslední termín odevzdání dlouhodobých maturitních prací (náhradní a opravný termín: 28. 6. 2024)
Závazné jsou termíny uvedené v zadání!
14. 3. 2024
– Maturitní a imatrikulační ples
27. 3. 2024
– odevzdání seznamu literatury k maturitě řediteli školy (poslední termín)
28. 3. 2024
– Velikonoční prázdniny
březen/duben
– Technologická olympiáda – školní kolo
– Robotix Tournament, Rybnik, Polsko
– Autodesk Academia Design 2024
DUBEN
3. 4. 2024
– písemná maturitní práce ČJ
4. 4. 2024
– písemná maturitní práce CJ
(přesný čas dle oborů bude upřesněn cca týden před konáním zkoušky)
12. 4. 2024
– jednotné přijímací zkoušky – 1. termín
15. 4. 2024
– jednotné přijímací zkoušky – 2. termín
15. 4. 2024
– ukončení klasifikace 3. čtvrtletí 1. – 3. ročníky
16. 4. 2024
– pedagogická rada 1. – 3. ročníky 16:30
26. 4. 2024
– ukončení závěrečné klasifikace – maturitní ročníky
29. 4. 2024
– pedagogická rada – maturitní ročníky
29. 4. 2024
– jednotné přijímací zkoušky – 1. náhradní termín
30. 4. 2024
– jednotné přijímací zkoušky – 2. náhradní termín
30. 4. 2024
– vydávání vysvědčení – maturitní ročníky
30. 4. 2024
– doklasifikace – maturitní ročníky
duben
– Veletrh firem (4. ročníky)
– DofE expedice
– Robotic Arena, Wroclav, Polsko
– Go-Global (Veletrh studia a práce v zahraničí)
duben/květen
– Prague City Nature Challenge 2024
KVĚTEN
2. – 7. 5. 2024
– společná část MZ (CERMAT) – didaktické testy ČJ, CJ, M
11. – 12. 5. 2024
– Maker Faire Praha Výstaviště
16. 5. 2024
– třídní schůzky 1. – 3. ročníků 17:00 – 19:00
20. 5. – 7. 6. 2024
– ústní část společné části a profilová část MZ (upřesněno bude do 31. 12. 2023)
20. 5. – 7. 6. 2024
– souvislá praxe 3. ročníků
květen
– výběrová praxe ve Schwalmstadtu – bude upřesněno
– výjezd Osvětim (výběr žáků napříč ročníky)
– JedoBot SPŠ Jedovnice
Maturitní termíny mohou být změněny i případnou úpravou legislativy.
ČERVEN
24. 6. 2024
– ukončení klasifikace
25. 6. 2024
– pedagogická rada 16:30
24. – 25. 6. 2024
– opravné zkoušky – maturitní ročníky
25. 6. 2024
– poslední termín přihlašování k maturitě – náhradní a opravný termín podzim 2024
26. 6. 2024
– třídnické hodiny – administrativa
26. – 27. 6. 2024
– doklasifikace 1. – 3. ročníky
27. 6. 2024
– akce tříd mimo školní budovu (možné pouze tento den)
28. 6. 2024
– vydávání vysvědčení
28. 6. 2024
– odevzdání maturitních projektů (opravný a náhradní termín)
Závazné jsou termíny uvedené v zadání!
červen
– sportovní den
– vodácký kurz
– soutěž Stříbrný píst
– Robotický den 2024, Praha
– DofE expedice
– Zkouška odborné způsobilosti v elektrotechnice pro absolventy oboru Mechatronika a Automatizace měst a budov
– exkurze elektrárna (ČEZ/rozvodna ČEPS/Spolana Neratovice/ABB Polovodiče)
ČERVENEC/SRPEN
1. 7. – 31. 8. 2024
– prázdniny žáků (zahájení školního roku 2. 9. 2024)
5. 7. 2024
– nástup učitelů na dovolenou
26. 8. 204
– nástup učitelů po dovolené
26. – 30. 8. 2024
– opravné zkoušky, popř. doklasifikace
Aktuální doplňování údajů vyhrazeno.
Ing. Lukáš Procházka v.r.