XXIV. ročník Pražského studentského summitu

Pražský studentský summit (PSS) je unikátní vzdělávací projekt, který pořádá Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Každoročně vzdělává přes 300 studentů středních i vysokých škol z celé České republiky o současných globálních tématech. Nabízí unikátní platformu mladým lidem setkávat se a inspirovat se mezi sebou i s významnými osobnostmi veřejného života u nás i v zahraničí.

Základem projektu je vzdělávat mladé lidi především prostřednictvím simulace jednání klíčových mezinárodních organizací – OSN, NATO a EU. Studenti zastávají role diplomatů, během čehož si rozšiřují své faktografické znalosti, učí se pracovat s informacemi, zdokonalují své rétorické, vyjednávací či argumentační schopnosti a rozvíjí kritické myšlení. Část projektu navíc probíhá v angličtině a rozvíjí aktivní jazykové schopnosti účastníků.

Philip Rybníkář, který velice úspěšně v předchozích dvou letech reprezentoval naši SPŠ, je zapojen do modelu Environmentálního shromáždění modelu OSN-UNEA a zastupuje členský stát OSN Albánii. Program PSS tvoří dvě hlavní části: pět přípravných setkání (workshopů), které převážně probíhají na Vysoké škole ekonomické v  a závěrečné konference, která se uskuteční na jaře 2019. První workshop proběhl 3. 11. 2018 na VŠE, druhý workshop pak 24. 11. 2018 na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.studentsummit.cz.

26.11.2018© 2013 - 2019, Střední průmyslová škola na Proseku.