Výměnný projekt Hamburk

Dne 12. 2. – 24. 2. 2023 se uskutečnila v pořadí již třetí výměna žáků v projektu se školami z Hamburku. Projekt je podporován na německé straně grantem Erasmus+ a na naší straně Česko-německým fondem budoucnosti. Cílem je propojit německé a české žáky do dvojic, které pak společně absolvují kulturní a vzdělávací program.

Ze tří hamburských škol (Gymnasium Bornbrook, Goethe-Schule-Harburg, STS Fischbek-Falkenberg) k nám přijelo osm žáků. Žáci společně navštívili například jazykovou animaci, exkurzi do elektrárny v Písku, workshop NaFilm či divadelní předtavení v Laterně Magice. Němečtí žáci pak měli v protorách SPŠ Prosek praktické vyučování, kde si vyráběli za pomocí technologií, kterými naše škola disponuje, autíčko na gumičku. Aktivita byla pojatá i jako soutěž a dvojice, jejíž autíčko dojelo nejdál dostala odměnu.

Další část projektu proběhne v měsíci červnu v Hamburku, našich osm žáků se vypraví za německými kulturními aktivitami a vyzkouší si taktéž práci v německých firmách. Věříme, že se všichni zúčastnění už těší!

Na organizaci celé akce se za německou stranu účastnila Andrea Figoli a za českou Petra Kubálková.

27.2.2023

Archivy© 2013 - 2023, Střední průmyslová škola na Proseku.