Účast na Robosoutěži 2021

Tři tříčlenné týmy reprezentovali naši školu na Robosoutěži. 23. 11. až 26. 11. 2021 proběhla základní kola soutěže. Vždy se nejdříve jely kvalifikační jízdy z kterých postoupilo 16 týmů a dále se konaly vyřazovací boje. Z každého kola postoupilo 8 týmů, které se společně utkaly 17.12. 2021 ve finále. Robosoutěže se účastnilo přes 100 středoškolských týmů.

Z naší školy se nejlépe ve 3. základním kole umístil tým Jazdaa (Tonar 4Ea, Kynčl 4Eb, Kusý 4Eb), který skončil na 9. místě (první nepostupové místo do finále). Dále naši školu reprezentoval tým s názvem Utržené zadní zrcátko od kamionu (Heřman, Přibyl, Vomáčka 3Ea), který se umístil na 18. místě a Prosečtí (Hvězda, Paleček, Trnka 2Eb), který se umístil na 30. místě.

Každý rok pořadatel připravuje jiné zadání soutěžní úlohy. V roce 2021 to byla úloha Robočíšník, kdy úkolem bylo sestavit a naprogramovat robota s rampou a vozíkem tak, aby samostatně bez jakékoliv další pomoci (ovládání robota pomocí hlasu, bluetooth či jiných komunikačních kanálů převezl co nejrychleji po nerovné dráze vozík umístěný na rampě a na konci zastavil – cílová pozice). V rámci finále ROBOSOUTĚŽE může být požadováno projet dráhu tam a zpět. V cílové pozici robot neskončí, ale bude pokračovat zpět do pozice startovní, kde zastaví. O vítězství rozhoduje počet získaných bodů. Body robot získává průjezdem jednotlivými poli (moduly) hracího hřiště. Vozík přitom nesmí z rampy vyjet ani se dotknout jiné části robota.

Robosoutěž byla konána pod záštitou Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a firem MathWorks, HUMUSOFT, ŠKODA AUTO a APPLIFTING.

Ing. Vladimír Křivka, Ph.D.

5.1.2022

Archivy© 2013 - 2022, Střední průmyslová škola na Proseku.