Ptačí hodinka 2022

Naše škola se v rámci environmentálních aktivit zúčastnila již potřetí akce Ptačí hodinka, čímž jsme přispěli svým sčítáním do výzkumu o přezimujících ptácích v ČR. Letošní čtvrtý ročník se konal v termínu 7. až 9. 1. 2022. Akci pořádá Česká společnost ornitologická. Letos se Ptačí hodinky zúčastnilo celkem 35 270 pozorovatelů, kteří celkem nasčítali 707 133 ptáků. Podrobné výsledky najdete na webu:  https://ptacihodinka.birdlife.cz/vysledky-ptaci-hodinky/

V pátečním odpoledni 7. 1. 2022 se sešla skupinka žáků se zájmem zapojit se do projektu Ptačí hodinka. Akci na naší škole vedl Ing. Vladimír Křivka, Ph.D. Úkolem bylo pozorovat ptactvo, zapsat si nejvíce viděných druhů z pozorovacího stanoviště (hlavní vchod do školy) ve stejnou dobu během jedné zvolené hodiny (15:00-16:00). Následně jsme zaslali data pomocí online formuláře na Českou společnost ornitologickou.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do sčítání. Bez vás – občanských vědců – by sběr dat v takovém rozsahu nebyl nikdy možný.

Již nyní se můžete těšit na další ročník, který proběhne 6. – 8. ledna 2023.

24.2.2022