První setkání v rámci projektu Comenius – Itálie

První projektové setkání účastníků se uskutečnilo ve dnech 18. – 22. 3. 2013 v Itálii v partnerské škole ITIS E. Majorana. Naší školu reprezentovali žáci Petr Hančil, Petr Skřivan a Mgr. Petra Kubálková a PhDr. Jiřina Maixnerová. Cesta byla zajištěna letecky přes Mnichov do přístavního města Bari v jižní Itálii – Puglii. Odtud se pokračovalo ještě 70 km vlakem do města Martina Franca .
V programu setkání byla prohlídka hostitelé školy a města Martina Franca, včetně přijetí na historické radnici představiteli města.
Bohužel nebyl zajištěn slibovaný cyklistický výlet, ale sami jsme konstatovali, že podmínky pro cyklistiku ve městě nebyly ideální- hektická a silná automobilová doprava, žádné cyklostezky a kopcovitý terén. Pořadatelé ale zajistili krásné poznávací výlety autobusem do nejjižnějšího cípu oblasti do města Lecce plného barokních skvostů a přístavního městečka Otranto s historickou pevností a katedrálou. Předposlední den jsme navštívili městečko Alberobello zapsané v seznamu UNESCO, které je celé postavené z typických staveb trulli.
Účastníci projektového setkání Petr Hančil a Petr Skřivan seznámili s obsahem setkání svou prezentací spolužáky ze tříd 2. ITb, 3. IT a 3. SD dne 3. dubna 2013.

9.3.2014

Archivy© 2013 - 2024, Střední průmyslová škola na Proseku.