Projekt PACMAN – první setkání žáků v Madridu

Dne 21. – 25. 10. 2019 proběhlo první mezinárodní setkání žáků v rámci projektu PACMAN, kterého se zúčastnilo osm žáků z každé školy, která na projektu spolupracuje. Žáky ze SPŠ na Proseku doprovázela Mgr. Petra Kubálková a David Olžbut. Hlavním cílem bylo, aby se žáci seznámili se svými protějšky ze Švédska, Irska a Španělska a vytvořili čtyři pracovní skupiny, které budou spolupracovat na vývoji softwarového produktu za vedení dvou španělských firem – Binfluencer a Onetec. Španělská strana nám připravila bohatý program, jehož součástí byly i teambuildingové aktivity, např. týmová soutěž na ziplinech, kterou si všichni i přes chladné počasí užili.

Setkání splnilo svůj účel a žáci odjížděli se spoustou zážitků a představou, s kým budou na projektu spolupracovat. V neposlední řadě byla splněna i část projektu, která vychází z iniciativy „European Cultural Heritage“, jelikož žáci měli možnost poznat zvyklosti i jazyk jiných kultur, například se aktivně vyměňovali slovní zásobu.

Tomuto setkání předcházel ve dnech 10. – 11. 10. 2019 mezinárodní koordinační meeting, v pořadí již třetí, kde byl především dojednáván postup při tvoření pracovních skupin a komunikační nástroje, které budou žáci používat. Zároveň byl vytvořen evaluační proces, který se následně uplatní na druhém mezinárodním setkání žáků v Dublinu v květnu 2020.  Tam již žáci budou prezentovat své projekty a výsledné produkty. Za SPŠ na Proseku se tohoto meetingu zúčastnila Mgr. Kamila Korandová a Mgr. Petra Kubálková.

30.10.2019© 2013 - 2020, Střední průmyslová škola na Proseku.