Postup do finále na Robosoutěži

V letošním ročníku pořadatelé připravili úlohu Mountain Climber, kde je cílem sestavit a naprogramovat robota tak, aby v časovém limitu 90s samostatně bez jakékoliv další pomoci (ovládání robota pomocí hlasu, bluetooth či jiných komunikačních kanálů není dovoleno) přešel co nejrychleji horský hřeben, který je představován rozmístěnými překážkami. Robot postupuje ze startovní do cílové pozice. O vítězství rozhoduje počet získaných bodů. Body robot získává průjezdem jednotlivými poli hracího hřiště.

19. 11. až 22. 11. 2019 proběhly základní kola soutěže. Vždy se nejdříve jeli kvalifikační jízdy z kterých postoupilo 16 týmů a dále se konaly vyřazovací boje.

Z každého kola postupuje 8 týmů, které se společně utkají ve finále. Tým Avolution postoupil z kvalifikace do vyřazovacích bojů a získal 5. místo a tudíž se můžeme těšit na finále, které se bude konat 13. 12. 2019. Náš druhý tým Jazdaa bohužel nepostoupil. I tak to byl den plný napětí, soutěžení, předávání zkušeností a seznámení se s žáky z jiných škol. Celkem se soutěže zúčastnilo přes 120 týmů.

Robosoutěž je konaná pod záštitou Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a firem MathWorks, HUMUSOFT a ŠKODA AUTO a.s.

Ing. Vladimír Křivka, Ph.D.

26.11.2019

Archivy© 2013 - 2022, Střední průmyslová škola na Proseku.