Odborné praxe Tandem v roce 2018 v Německu

Ve dnech 19. 5. – 8. 6. 2018 proběhla již posedmé odborná praxe žáků SPŠ na Proseku v Německu. Praxe se uskutečňuje v rámci „Programu podpory odborných praxí“ Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem Česko-německého fondu budoucnosti. Přijímající organizací byla opět naše partnerská škola BerufsschulCampus Schwalmstadt. Letos se praxe zúčastnilo celkem 6  žáků z 3SA a 3SB. Pracovali ve firmách Freudenberg, Werkzeug-maschinenbau Ziegenhain GmbH a Konvekta. Všichni naši žáci byli ve všech firmách hodnoceni na výbornou.

Účastníci praxe se rovněž zúčastnili slavnostního setkání k 20. výročí partnerské spolupráce mezi našimi školami, kde se aktivně zapojili i do kulturního programu a také prezentovali znalost němčiny, když společně zazpívali píseň v němčině.

Prezentace o tom, jak celý pobyt a odborná praxe probíhaly, se uskutečnila 22. června 2018. Ředitel školy Mgr. Jiří Bernát předal všem praktikantům evropský doklad o absolvování praxe Europass a vyslovil jim poděkování za vzornou reprezentaci školy a pochvalu.

Prezentace z odborné praxe zde

28.6.2018

Archivy© 2013 - 2024, Střední průmyslová škola na Proseku.