Nehodou to začíná

Dne 21. listopadu 2018 se žáci 3. ročníků zúčastnili populárně vzdělávací přednášky na téma nebezpečného chování v dopravním provozu a následky vážných dopravních nehod „Nehodou to začíná“.

Obsahová část byla zaměřena na základní pravidla a předpoklady pro bezpečnou jízdu. Odborníci analyzovali časté dopravní nehody z hlediska jejich příčin a následků. Diskutovali o rizicích při používání mobilních telefonů během řízení, nedodržování bezpečné vzdálenosti či porušování rychlosti. Žáci si uvědomili, že mají možnost zvýšit svoji bezpečnost i z pozice spolujezdce. Experti otevřeně komentovali účinky alkoholu a nejčastěji používaných drog na psychiku člověka a chování řidiče. V samotném závěru přednášky se rozehrála ukázka asistované první pomoci se záchranářem.

Žáci 3. ročníků si odnesli řadu cenných informací, ke kterým se běžně v životě, ve školách nebo autoškolách jen tak nedostanou. Z ohlasů žáků, které získali třídní učitelé při následném vyhodnocení této akce, vyplynulo, že čekali nudnou přednášku, ale byli překvapeni, neboť se z jejich pohledu zúčastnili zajímavého pořadu využívající interaktivní prvky, které je vtáhli do děje. Uvědomili si, co je pro ně dobré a jak mohou přispět k vlastní bezpečnosti.

Mgr: Martina Kuštová
výchovná poradkyně a školní metodička prevence

26.11.2018© 2013 - 2019, Střední průmyslová škola na Proseku.