Nehodou to začíná

Dne 8. prosince 2022 se všechny třídy 3. ročníku zúčastnily preventivně  edukačního pořadu společnosti DEKRA CZ a.s. na téma nebezpečného chování v dopravním provozu a následky vážných dopravních nehod – „Nehodou to začíná“.

Obsahová část byla zaměřena na základní pravidla a předpoklady pro bezpečnou jízdu. Odborníci analyzovali časté dopravní nehody z hlediska jejich příčin a následků. Diskutovali o rizicích při používání mobilních telefonů během řízení, nedodržování bezpečné vzdálenosti či porušování rychlosti. Žáci si uvědomili, že mají možnost zvýšit svoji bezpečnost i z pozice spolujezdce. Experti otevřeně komentovali účinky alkoholu a nejčastěji používaných drog na psychiku člověka a chování řidiče. V samotném závěru přednášky se rozehrála ukázka asistované první pomoci se záchranářem, do které se aktivně zapojili 2 žáci ze třídy 3ITb.

Žáci 3. ročníků si tak odnesli řadu cenných informací, ke kterým se běžně v životě, ve školách nebo autoškolách jen tak nedostanou. Z ohlasů žáků vyplynulo, že se zúčastnili zajímavého pořadu, během něhož si uvědomili, jak mohou sami přispět k vlastní bezpečnosti.

Mgr. Martina Kuštová výchovná poradkyně a školní metodička prevence

14.12.2022

Archivy© 2013 - 2023, Střední průmyslová škola na Proseku.