Návštěva datového centra státního podniku Státní pokladny centra sdílených služeb: Inspirace pro studenty IT

Naše střední škola nedávno uspořádala inspirativní výlet pro studenty čtvrtého ročníku do datového centra státního podniku Státní pokladny centra sdílených služeb, s.p. Tato jedinečná příležitost umožnila našim studentům prohlédnout si technické vybavení moderních datových center a také seznámit se s možnostmi kariéry v oboru informačních technologií.

SPCSS nám vstřícně otevřela dveře a představila nám svou činnost a možnosti, kterými disponují. Studenti měli příležitost prozkoumat různé aspekty práce ve SPCSS a získat informace o možnostech praxe a stáží, které zde mohou absolvovat. Dále byli informováni o perspektivách uplatnění po absolvování střední školy se zaměřením na Správu sití a IT bezpečnost.

Jako vrchol dne následovala odborná přednáška, kterou vedli zkušení odborníci z praxe. Popsali studentům problematiku datových center a jejich důležitost v dnešní digitální době. Studenti měli jedinečnou příležitost vidět a pochopit technologie – komplexitu systémů, které stojí za fungováním moderních informačních systémů státní správy.

Největším zážitkem pro naše studenty byla exkurze ve skutečném datovém centru. Díky tomu mohli vidět, jak vypadá provoz a správa takového zařízení v praxi. Tato zkušenost jim poskytla neocenitelné poznatky a inspiraci pro jejich budoucí kariéru.

Studenti byli velmi nadšeni, jsou rádi, že problematiku datových center, která se probírá v rámci teoretické výuky, viděli i v praktickém prostředí. Někteří studenti uvažují, že by v budoucnu v tomto podniku začali pracovat.

Na závěr bychom chtěli vyjádřit vděčnost státnímu podniku Státní pokladny centra sdílených služeb za to, že nám umožnila tuto nezapomenutelnou exkurzi realizovat. Jsme plni nadšení a těšíme se na další spolupráci a možnost zpětné návštěvy.

12.3.2024

Archivy© 2013 - 2024, Střední průmyslová škola na Proseku.