Mezinárodní kolo Enersol 2016 v Brně

Ve dnech 14. až 15.dubna proběhlo v Brně, po měsíční odmlce, mezinárodní kolo soutěže Enersol 2016.
Mezinárodního kola se za naší školu zúčastnil Michal Zatloukal – žák 2.ITb coby člen družstva pražského regionu. Z pedagogického sboru pak dlouholetý koordinátor Enersol naší školy – Ing. Surkov a nově zapracovaný koordinátor – Ing.Křivka.

P1040971
Kromě českého družstva se brněnského klání zúčastnili žáci škol ze Slovenska, Rakouska, Polska a Slovinska. Zejména zahraniční účastníci při svých prezentacích na téma obnovitelných energetických zdrojů a dosažitelných úspor energie překvapili hezkými, funkčními výrobky, týkající se uvedené problematiky.
Robot
Zde vidíte malou fotovoltaickou jednotku, řízenou PLC, což umožňuje natáčení panelu za Sluncem ve 2 rovinách a vyrovnávání generovaného výkonu. Samozřejmě dokáže takto ovládat mnohem větší, výkonnější fotovoltaickou jednotku.
Robot2
Zde je solární vozítko, které se díky sonickým a infračerveným senzorům dokáže orientovat v prostoru, vyhýbat se překážkám a plnit další funkce.

Byl bych velmi rád, kdyby jste se v dalším školním roce stali aktivními pokračovateli všech těch žáků, kteří v uplynulých 12 letech, kdy Enersol existuje, vzorně reprezentovali naši školu. Projekty Vám umožní získat větší oborný rozhled a u mnohých ovlivní i Vaše další zaměření po zakončení studia.

Ing. Michal Surkov
19.4.2016