Kariérní den

   

Ve středu 20.6.2018 se již podruhé na naší škole konal Kariérní den, který byl pořádán ve spolupráci s ČSOB, Prague Sport Games a agentury Czech-us.

Žáci třetích ročníku oboru IT měli možnost si na několika stanovištích vyzkoušet pracovní pohovory v českém i anglickém jazyce. Personalisté ze zmiňovaných firem žákům zkontrolovali životopis i motivační dopis a poradili jim, jak udělat obojí pro budoucího zaměstnavatele atraktivnější.

ČSOB měla pro žáky připravený workshop, ve kterém se měli ucházet o juniorské pracovní pozice specialista/-tka pro IT Service Desk nebo test analytik/čka. Pracovní pohovor u Czech-us byl pak na pozici IT specialista a u Prague Sport Games na místo Social Media Specialist a koordinátor dobrovolníků. Následně byl u jednotlivých pozic vybrán vítězný kandidát.

Akce se tentokrát konala díky hezkému počasí ve venkovním prostranství školy, což jí dodalo pohodovou atmosféru a pomohlo odbourat počáteční nervozitu žáků. Jejich ohlasy na akci byly pozitivní. Ocenili možnost setkat se a vyzkoušet si přijímací pohovor se zaměstnanci z reálných firem. Stejně kladně zúčastnění personalisté hodnotili naše žáky. Chválili jejich znalosti i jazykové vybavení, což nás upřímně těší.

Díky všem za vytvoření příjemné atmosféry.

21.6.2018

Archivy© 2013 - 2024, Střední průmyslová škola na Proseku.