Exkurze v ABB Robotika

Stejně tak jako v minulých letech, i v letošním školním roce navštívili vybraní studenti z oboru Mechatronika se zájmem o robotiku společně s vyučujícím elektrotechniky Ing. Vladimírem Křivkou, Ph.D. firmu ABB Robotika ve Vestci u Prahy. Exkurze se uskutečnila v pátek 18. 5. 2018.

Exkurze začala krátkou přednáškou, kde jsme byli poučeni o bezpečnosti v rámci objektu, dozvěděli jsme se o historii firmy ABB. Následně jsme byli seznámeni s výrobními závody společnosti a portfoliem produktů, dozvěděli jsme se jaké jsou hlavní druhy, využití a hlavní součásti průmyslových robotů. Následovalo představení software RobotStudio pro programování robotizovaných pracovišť. Poté jsme se přemístili do haly, kde jsme viděli malé muzeum starých průmyslových robotů ABB. Dále začala hlavní část exkurze, kde jsme v hale obešli všechna stanoviště s robotickými aplikacemi s odborným výkladem a ukázkou. Pracoviště, která jsme viděli shrnuje následující video:

https://video.aktualne.cz/z-domova/nejvice-typu-robotu-na-jednom-miste-v-cesku-kresli-svaruji-i/r~1bb1e9ca59e511e8bacfac1f6b220ee8/v~diskuse/?redirected=1526982084

Exkurze byla vhodným motivačním prostředkem pro studium odborných předmětů.

Ing. Vladimír Křivka, Ph.D.

 

4.6.2018© 2013 - 2019, Střední průmyslová škola na Proseku.