EXKURZE ABB VESTEC U PRAHY ROBOTIKA

Dne 10.4.2015 vybraní studenti ze tříd 1S, 1ITA, 1ITB a 2M navštívili společně s vyučujícím elektrotechniky Ing. Vladimírem Křivkou pracoviště ABB – robotika ve Vestci u Prahy.

Exkurze začala přednáškou, kde jsme byli poučeni o bezpečnosti v rámci objektu, dozvěděli jsme se o historii firmy ABB, byli jsme seznámeni s portfoliem produktů společnosti, naučili jsme se co je to robotika, jak se roboti rozdělují a jaké mají využití jak v běžném životě tak v průmyslových aplikacích. Následovala krátká ukázková videa robotů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dále jsme šli do haly, kde jsme viděli malé muzeum starých průmyslových robotů. V hale jsme také viděli se zajímavým výkladem testování a nastavování robotů před předáním koncovým zákazníkům.

Po té jsme šli do školícího pracoviště, kde jsme byli seznámeni s technologií svařování a bylo provedeno několik ukázek svařování pomocí průmyslového robota.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nakonec jsme se si sami vyzkoušeli pomocí joysticku ovládat robotickou paži,kde jsme měli za úkol buď projet hrotem předdefinovanou dráhu bez dotyku, nebo robotickou rukou držící fix napsat nějaký text. Nejlepším věnovala firma ABB dárky (flasch disk, plastový model robotické ruky).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

18.4.2015

Archivy© 2013 - 2023, Střední průmyslová škola na Proseku.