City Nature Challenge Prague 2023

V rámci environmentálních aktivit se naše škola zapojí do projektu City Nature Challenge Prague 2023

Tradičně se jedná o soutěžní projekt, ve kterém města spolu soupeří o co největší počet pozorování přírodní rozmanitosti na svém území. Praha letos opět nebude chybět. Každý z vás se může přidat a pomoci dosáhnout lepších výsledků.

K tomu, aby to bylo možné, je zapotřebí se zapojit ve dnech 28. dubna až 1. května 2023 a zaznamenávat pozorované rostliny, živočichy a houby na území Prahy.

Díky moderní době již není zapotřebí vše překreslovat do zápisníku, jako to dělal například Charles Darwin. K zaznamenání nám slouží mobilní aplikace, kterou jsme pro tento účel vybrali a přeložili do češtiny. Jmenuje se iNaturalist. Je to opravdu snadné a zvládne to úplně kdokoliv bez sebemenšího přírodovědeckého vzdělání. Aplikace je totiž natolik inteligentní, že se pokusí sama rozpoznat, o jaký druh rostliny, zvířete, nebo houby se jedná.

Kde stáhnout aplikaci a jak ji používat naleznete na https://www.citynaturechallenge.cz/aplikace-inaturalist/

Pro to, aby se Vaše pozorování počítala pod školní profil je zapotřebí najít soutěžní projekt naší školy a dávat svá pozorování pod naším projektem https://www.inaturalist.org/projects/sps-prosek-2023

Děkuji všem, kteří se projektu zúčastní a přispějí svými pozorováními.

Ing. Vladimír Křivka, Ph.D.

25.4.2023

Archivy© 2013 - 2023, Střední průmyslová škola na Proseku.