Absolutní vítězství v soutěži JA NN Social Innovation Camp

Dne 15. 10. 2020 se konala soutěž JA NN Social Innovation Camp, kterou pořádala organizace JA Czech – Junior Achievement Czech Republic spolu s hlavním partnerem soutěže společností NN. 

Této soutěže se z naší školy zúčastnil 1 šestičlenný tým ze třídy 3EA. Soutěž měla neobyčejný průběh, díky opatřením a nařízení vlády ČR, výjimečně a poprvé ve své historii, probíhala v online platformě Microsoft Teams. Každá skupina žáků z řad škol z celé ČR, měla na toto téma vytvořit unikátní projekt v oblasti sociálních problémů společnosti a navrhnout jeho řešení. Tématem letošního ročníku byla závislost.

Náš tým se zaměřil na projekt „Pomoc lidem závislým na návykových látkách začlenit se opět do společnosti a postavit se na své vlastní nohy“, vše v komunitě na Praze 9 a jejího nejbližšího okolí. Celý tým se projektu zhostil velmi zdatně a stal se tak absolutním vítězem ze všech kategorií a týmů z celé České republiky. Pro celý tým to byla úžasná zkušenost i výzva, nejen z hlediska toho, že jsme se dozvěděli mnoho nových poznatků, ale také, že někdo z řad studentů mohl navrhnout řešení problému, který trápí celou společnost.
Více informací o soutěži naleznete na webu https://jaczech.org/novinky/posts/2020/september/ja-nn-social-innovation-camp/

Pavel Bórik – 3Ea
Ing. Vladimír Křivka, Ph.D

20.10.2020© 2013 - 2020, Střední průmyslová škola na Proseku.