Vzdělávací projekt Energis24

Čtyři vybraní žáci z oboru Elektrotechnika (1EA: Martin Bubník, 2EA: Adam Šťastný, Denny Hykman, Lukáš Květoň) se zúčastnili ve dnech 6. 12. až 8. 12. 2017 pod vedením učitele elektrotechniky a elektroniky Ing. Vladimíra Křivky vzdělávacího projektu Energis24 – Cesta do jiné dimenze energie. Žáci byli vybráni podle motivačního dopisu, který zaslali organizátorovi. Celkem se akce zúčastnilo 20 žáků z různých středních škol napříč naší republikou. Z naší školy bylo vybráno nejvíce účastníků, což svědčí o kvalitě našich žáků. Ubytováni jsme byli ve Svatojánské koleji – Vyšší škole pedagogické ve Svatém Janu pod Skalou.

Během vzdělávacího projektu Energis24 jsme navštívili mnoho exkurzí s odborným výkladem:
– Kovohutě Příbram (recyklace olova)
– vodní elektrárnu Orlík, ČEZ (historie, současnost, princip a řízení vodní elektrárny)
– podzemní zásobník plynu v Hájích u Příbrami, Innogy (strategické zásoby plynu, technologie ukládání a úpravy plynu)
– tepelné čerpadlo Svatojánská kolej (prohlídka a princip)
– bývalá raketová základna Dobříš, (prohlídka odpalovacích ramp raket namířených na naše momentální přátele s kvalifikovaným výkladem někdejších pracovníků obsluhy),
– Centrum aplikovaného výzkumu Dobříš (3D tisk z kovu, výroba briket, dřevoplynová stanice)
– Univerzitní centrum efektivních budov ČVUT v Buštěhradě (laboratoř fotovoltaických systémů a energetiky, laboratoř elektronických systémů, laboratoř vnitřního prostředí – klimatická dvojkomora, laboratoř personalizované telemedicíny, laboratoř rankinových cyklů, solární laboratoř)

Vzdělávací program obsahoval i několik zajímavých přednášek :
– přehled biotechnologií 50. let 20. století a jejich aplikace v současnosti
– změny počasí a vlivy globálního oteplování
– větrné elektrárny v Dánsku

Akce měla i bohatý doprovodný program např. návštěva skalního Kostela Svatý Jan pod Skalou či workshop trénování paměti a metody učení.

Více informací o vzdělávacím projektu Energis24 naleznete na www.energis24.cz

Akce velmi bohatě doplnila školní výchovně-vzdělávací proces, při které jsme viděli reálná zařízení a využívání technologií v praxi o kterých se ve škole žáci učí. Dále byla účast na vzdělávacím projektu pro žáky motivační z pohledu dalšího možného výběru vysoké školy či budoucího zaměstnání.

Ing. Vladimír Křivka

 

15.12.2017

Archivy



© 2013 - 2025, Střední průmyslová škola na Proseku.