7. místo na krajském kole soutěže Enersol 2020

Stejně jako v minulých letech, tak i ve školním roce 2019/2020 se naše škola účastnila vzdělávacího projektu Enersol, kde hlavním úkolem žáků bylo hodnocení využívání obnovitelných zdrojů energií, opatření vedoucích k energetickým úsporám a snižování emisí v dopravě ve svém okolí. Soutěž má 3 kategorie: praxe, inovace a popularizace. Tento ročník soutěže žáci naší školy zpracovávali 5 projektů.

Enersol a praxe: Aquaponická farma Přáslavice, Omezení nápojových plastů ve škole, Snížení oxidu uhličitého omezením konzumace masných výrobků z průmyslových velkochovů

Enersol a inovace: Elektromobilita a její problematika, Elektrický damper

Celkem žáci pražských středních škol zpracovali 89 projektů. Projekty hodnotila odborná porota a na krajskou soutěžní přehlídku postoupilo 8 projektů z kategorie Enersol a praxe a 4 projekty z kategorie Enersol a inovace a 2 projekty z kategorie Enersol a popularizace. Z naší školy postoupil 1 projekt – Aquaponická farma Přáslavice.
V úterý 3. 3. 2020 se konalo krajské kolo soutěže Enersol 2020, kde nejlepší projekty z pražských škol prezentovali žáci před řediteli a koordinátory projektu z jiných škol, zástupci z MHMP a Národního pedagogického institutu ČR a zainteresovanými žáky, kteří projekty zpracovávali ať už jejich projekty postoupili či nikoliv. V rámci doprovodného programu krajského kola soutěže měla naše škola prezentační stánek, kde byl předveden maturitní projekt nápojový automat a bambusové kelímky z projektu Škola bez plastů.

Projekt Aquaponická farma Přáslavice se umístil na 7. místě v kategorii Enersol a praxe. Bohužel to nestačilo na postup do celostátního kola soutěže, kam postupovaly první 4 projekty z kategorie Enersol a praxe. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy, gratulujeme ke slušnému umístění a těšíme se na další ročník soutěže Enersol 2021.

Případní zájemci, kteří by se rádi zúčastnili dalšího ročníku soutěže, prosím kontaktujte koordinátora projektu Enersol na naší škole Ing. Vladimíra Křivku, Ph.D.

 Ing. Vladimír Křivka, Ph.D.

4.3.2020© 2013 - 2020, Střední průmyslová škola na Proseku.