5. místo na robotické soutěži Robotix v Přerově

Ve středu 8. 3. 2023 se konal 5. ročník robotické soutěže Robotix, kterou pořádala Střední průmyslová škola Přerov. Soutěžilo se v 8 disciplínách (mini sumo 10×10 cm, Lego sumo 15×15 cm, Lego sumo 20×20 cm, robo káry, sledovač čáry s 1 čidlem (ZŠ, SŠ), sledovač čáry s více čidly a kamerou (ZŠ, SŠ). Celkem soutěžilo 114 týmů. Naši školu reprezentoval tým Prosečtí – Paleček, Sítek (3Eb), kteří závodili s robotem Bobíkem v disciplíně sledovač čáry s více čidly a kamerou SŠ. V této kategorii závodilo 14 týmů. Soutěž byla dvoukolová. V každém kole měla dráha jinou trajektorii a ve 2. kole byla umístěna na čáře překážka, kterou měl robot detekovat a objet. V každém kole měl robot 3 pokusy projetí dráhy a započítával se nejlepší čas. Nejlepší časy z obou kol se sečetly a určily pořadí týmů. Náš tým se umístil na 5. místě.

15.3.2023