4. místo na Robotiádě v disciplíně freestyle

16. února 2018 v době jarních prázdnin se konal 5. ročník mezinárodní soutěže pro žáky základních a středních škol – Robotiáda, která proběhla ve VIDA! Since Center v Brně. V letošním ročníku bylo přihlášeno přes 600 soutěžících.

Naší školu na Robotiádě již podruhé reprezentoval tým „Prosečáci“.
Ing. Vladimír Křivka – vedoucí týmu
Lukáš Květoň, Adam Šťastný a Josef Vágner, 2EA – účastníci

Denny Hykman, 2EA – předsoutěžní technická a programátorská pomoc
Adam Verner, 3EA a Šimon Žižka, 1ITB- zapůjčení součástí pro stavbu LEGO robotů
Jakub Bednář, 4ITB – propůjčení robota R2D2

Náš tým se účastnil soutěží:
– Sprint (drag race) – robot musí projet co nejrychleji rovnou 12m dráhu. Na tuto disciplínu jsme sestrojili robota, který dokáže projet 12m za 4,5s. S tímto časem bychom se umístili na 6. místě. Tréninkové jízdy byly bez problémů, ale bohužel při závodních 2 jízdách vyjel z dráhy a tím pádem jsme jedním z 48 týmů, který nedojel ani v jedné jízdě. Celkem se sprintu účastnilo 79 týmů.
– Dálkový medvěd (bear rescue) – robot musí najít medvěda a přivézt ho zpět domů. Robot musí být dálkově ovládán. Z této disciplíny jsme byli diskvalifikování, protože robot držící medvěda, který se vracel do cíle posunul měřící box.

– Čára (Line follower) –  robot musí sledovat černou čáru a projet po ní danou trať v co nejkratším čase. Na tuto disciplínu jsme nasadili robota R2D2. Bohužel nedojel. Nadhodnotili jsme robotovy možnosti. Při této disciplíně si ale robot R2D2 získal mnoho obdivovatelů, kteří nám dali hlas na freestylu.
– Freestyle – volná soutěž, vyvrcholení Robotiády. V této disciplíně jsme předvedli robota R2D2. Robot oslnil nejen schopnostmi, ale i nadčasovým outfitem. V této disiplíně jsme se umístili na 4. místě. Konkurence v této soutěži byla veliká.

Na Robotiádě mimo výše uvedených soutěži byla ještě soutěž autonomní medvěd (Robot musí najít medvěda a přivést jej zpět domů. Robot je plně autonomní).

Více informací o Robotiádě, kompletní výsledky soutěže a fotografie naleznete na www.robotiada.cz.
S roboty se chystáme na Robotický den, který se bude konat 9.-10. června 2018. Do té doby se pokusíme u našich robotů zvýšit spolehlivost a rychlost, popřípadě vyrobit nového robota, protože na Robotickém dnu nemusí mít robot motory a řídící jednotku z LEGA.

Pokud by chtěl někdo z řad žáků naší školy doplnit soutěžní tým, napište mi e-mail: vladimir.krivka@sps-prosek.cz.

Více informací o Robotickém dnu 2018 naleznete na www.robotickyden.cz

vedoucí robotického týmu Prosečáci
Ing. Vladimír Křivka

26.2.2018

Archivy© 2013 - 2024, Střední průmyslová škola na Proseku.