4. místo na Robosoutěži

19. 11. až 22. 11. 2019 proběhla čtyři základní kola soutěže, kdy z každého kola postoupilo 8 nejlepších týmů, dohromady tedy 32. Dalším 4 týmům organizátoři udělili divokou kartu. Celkem se tedy finále účastnilo 36 týmů. Tým Avolution (4EA – Hykman, Šťastný, Vágner) reprezentující naší školu se umístil v základním kole na 5. místě a postoupil do finále.

Finále soutěže se konalo v pátek 13. 12. 2019. Soutěž začala třemi kvalifikačními jízdami. Dále postoupila polovina týmů do vyřazovacích bojů. Tým Avolution postoupil ze 7. místa. Nakonec se náš robot probojoval až na skvělé 4. místo. Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 154 týmů.

V letošním ročníku pořadatelé připravili úlohu Mountain Climber, kde je cílem sestavit a naprogramovat robota tak, aby robot přešel co nejrychleji horský hřeben, který je představován rozmístěnými překážkami. Robot postupuje ze startovní do cílové pozice. O vítězství rozhoduje počet získaných bodů. Body robot získává průjezdem jednotlivými poli hracího hřiště.

Robosoutěž je konaná pod záštitou Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a firem MathWorks, HUMUSOFT a ŠKODA AUTO a.s.

Ing. Vladimír Křivka, Ph.D.

18.12.2019

Archivy© 2013 - 2023, Střední průmyslová škola na Proseku.