2. a 6. místo na krajském kole soutěže Enersol 2019

Stejně jako v minulých letech, tak i ve školním roce 2018/2019 se naše škola účastnila vzdělávacího projektu Enersol, kde hlavním úkolem žáků bylo hodnocení využívání obnovitelných zdrojů energií, opatření vedoucích k energetickým úsporám a snižování emisí v dopravě ve svém okolí.

Tento ročník soutěže žáci naší školy zpracovávali 3 projekty:

– 2EB Šanda, Šťastný – Lepší život v horkých městech – zelené střechy – kategorie Enersol a praxe
– 3EB Šimek, Žížala – Výtah s rekuperací elektrické energie – kategorie Enersol a praxe
– 2EB Tonar – Mluvící ekomedvídek Kuba – kategorie Enersol a popularizace

Celkem žáci pražských středních škol zpracovali přes 70 projektů. Projekty hodnotila odborná porota a na krajskou soutěžní přehlídku postoupilo 8 projektů z kategorie Enersol a praxe a 4 projekty z kategorie Enersol a inovace. Z naší školy postoupili 2 projekty – Lepší život v horkých městech – zelené střechy a Mluvící ekomedvídek Kuba.

Dne 27. 2. 2019 se konalo krajské kolo soutěže Enersol 2019, kde nejlepší projekty z pražských škol prezentovali žáci před řediteli a koordinátory projektu z jiných škol, radními MHMP, zástupci NIDV a zainteresovanými žáky, kteří projekty zpracovávali ať už jejich projekty postoupili či nikoliv.

Projekt Lepší život v horkých městech – zelené střechy se umístil na 6. místě v kategorii Enersol a praxe a Mluvící ekomedvídek Kuba na 2. místě v kategorii Enersol a popularizace.

Bohužel to nestačilo na postup do celostátního kola soutěže, kam postupovali první 4 projekty z kategorie Enersol a praxe a pouze 1. projekt z kategorie Enersol a popularizace. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy, gratulujeme ke slušnému umístění a těšíme se na další ročník soutěže Enersol 2020.

Případní zájemci, kteří by se rádi účastnili dalšího ročníku soutěže, prosím kontaktujte koordinátora projektu Enersol na naší škole Ing. Vladimíra Křivku, Ph.D.

 

1.3.2019© 2013 - 2020, Střední průmyslová škola na Proseku.