1. místo v soutěži Merkur perFEKT Challenge

23. 11. 2023 se konal 10. ročník soutěže Merkur perFEKT Challenge, kterou pořádá Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT), VUT v Brně. Soutěž je určena pro čtyřčlenné středoškolské týmy, které baví technika, rádi programují, bastlí a staví ze stavebnice Merkur. Z naší školy se zúčastnily tři čtyřčlenné týmy. Celkem se soutěže zúčastnilo 54 týmů, které přijely ze středních škol z různých koutů republiky. Závodilo se celkem v 9 kategoriích. První z každé kategorie postupuje do superfinále, které se bude konat 1. 2. 2024.

Tým „Perkekt a výsledný defekt“ (Houška, Stránský, Štepka – 3Ea) se v kategorii Svalem na robota umístil na 1. místě a postoupil do superfinále. Úkolem týmu bylo realizovat robotické vozidlo řízené pomocí EMG signálu z holenního svalu. Vozidlo mělo projet soutěžní dráhu v co nejrychlejším čase, což se našemu týmu povedlo.

Další týmy, které reprezentovaly naší školu se sice do superfinále letos nedostaly, ale i tak předvedly velice dobré výkony. Zúčastnění žáci získali nové životní zkušenosti a prověřili si své technické dovednosti.

Tým „Voltovi vrazi“ (Havlík, Kollmann, Kubálek, Steinhouser – 2Ea) v kategorii Autonomní dopravní prostředek se umístil na sdíleném 4.- 7. místě.

Tým „Catfish Systems“ (Jarý, Popov, Šimáček, Šťastný – 2Ea) v kategorii Automatizovaná třídička odpadů se umístil na sdíleném 4.- 7. místě.