1., 3. a 6. místo na krajském kole soutěže ENERSOL 2021

Dne 27. 4. 2021 se konala krajská konference ENERSOL 2021. Jednalo se již o 17. ročník, ale poprvé se uskutečnil on-line, z důvodu vládních restrikcí spjatých s pandemií coronaviru. V letošním roce žáci ze 13 pražských středních škol zpracovali celkem 91 projektů na aktuální témata z oblasti úspor energií, obnovitelných zdrojů a snižování emisí v dopravě. Odborná porota vybrala 14 nejlepších prací (z kategorie Enersol a praxe 8 projektů, z kategorie Enersol a inovace 4 projekty a z kategorie Enersol a popularizace 2 projekty), které žáci prezentovali. Z naší školy se dostaly do užšího výběru všechny 3 projekty. Žáci usilovali o postup do národního kola soutěže Enersol, kam postupuje 7 projektů z Prahy (4 projekty z kategorie Enersol a praxe, 2 projekty z kategorie Enersol a inovace a 1 projekt z kategorie Enersol a popularizace).

Lukáš Šanda, 4Eb se umístil na 1. místě v kategorii Enersol a praxe s projektem Model aquaponické farmy a bude naší školu reprezentovat v národním kole, které proběhne pravděpodobně v září 2021.

Lukáš Najman a Jan Přibyl, 2Ea se umístili na 3. místě v kategorii Enersol a inovace s projektem Vyměnitelné akumulátory do elektromobilů.

Jan Ruth a Ondřej Stránský, 1Eb se umístili na 6. místě v kategorii Enersol a praxe s projektem Lanová dráha Černý Důl – Kunčice nad Labem.


Koordinátor projektu Enersol na naší škole, Ing. Vladimír Křivka, Ph.D.

1.6.2021

Archivy© 2013 - 2021, Střední průmyslová škola na Proseku.