Projekty podporované
Česko-německým fondem budoucnosti / Odborné praxe v Německu

Odborné praxe studentů oboru 23-45-M/01 Dopravní prostředky  – diagnostika a systémy vozidel v Německu

Rok 2012

V rámci projektu Česko-německých výměn mládeže Česko-německého fondu budoucnosti a koordinačního centra Tandem se uskutečnila ve dnech 11. – 31.3.2012 v Německu  ve městě Schwalmstadt v Hessensku  odborná praxe žáků 3.ročníku oboru Dopravní prostředky.  Žáci Jan Chochole, Jan Zelenka, Vít Babík, Michal Říčař a Ondřej Chlupáček pracovali ve značkových servisech Mercedes, Opel a VW. O svých zkušenostech a zážitcích informovali své spolužáky a také žáky 2.ročníku oboru, kteří by se odborné praxe v Německu měli zúčastnit v příštím roce. Hodnocení praxe bylo vynikající a všichni účastníci získali mezinárodní potvrzení o absolvované odborné praxi – Europass.

2012

Rok 2013

Odborné praxe v rámci projektu Česko-německých výměn mládeže Česko-německého fondu budoucnosti a koordinačního centra Tandem ve městě Schwalmstadt v Hessensku se 2. – 22.3.2013 zúčastnili žáci 3.ročníku Lukáš Malár, Jakub Skřivánek, Lukáš Vích, Jan Lomoz, Lakáš Buňát, Tomáš Jarolím. Hodnocení praxe bylo vynikající a všichni účastníci získali mezinárodní potvrzení o absolvované odborné praxi – Europass.

2013 2013_2

 

Rok 2014

Ve dnech 22.března – 11.dubna 2014 se proběhla již potřetí odborná praxe v Německu, která se uskutečňuje v rámci „Programu podpory odborných praxí“ Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem Česko-německého fondu budoucnosti. Přijímající organizací byla naše partnerská škola Berufliche Schulen Schwalmstadt. Letos byli na praxi vybráni žáci Filip Domorázek, Hynek Míka, Václav Neuberg, Lukáš Resutík , Jiří Tejnor  a David Vajs. V rámci praxe pracovali ve značkových servisech BMW, Mercedes, VW+Seat a Auto Teile Unger. V rámci pobytu v Německu žáci navštívili firmu VW ve Wolfsburgu, letiště ve Frankfurtu n.M. a další zajímavá místa. Zúčastnili se také zahájení zajímavé výstavy o sudetských Němcích.

Zkušenosti z praxe účastníci prezentovali 15.5.2014 svým spolužákům.

2014 2014_2

Rok 2015

Ve dnech 8. – 28.března 2015 proběhla již potřetí odborná praxe v Německu, která se uskutečňuje v rámci „Programu podpory odborných praxí“ Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem Česko-německého fondu budoucnosti. Přijímající organizací byla naše partnerská škola Berufliche Schulen Schwalmstadt. Letos byli na praxi vybráni žáci Michal Gottlieb, David Heřmánek, Adam Ploc, Jan Pražma, Filip Štrunc a Aleš Zetek. Pracovali opět ve značkových servisech BMW, Mercedes, a VW+Seat a všude byli hodnoceni na výbornou. Obdrželi záznam do evropského nástroje Europass a pochvalu ředitele školy.© 2013 - 2019, Střední průmyslová škola na Proseku.