OPPA ITTEL / Aktivity projektu

oppa_loga_web

Aktivity

Školení učitelů

  • V říjnu 2013 se uskutečnilo výběrové řízení na dodavatele odborného školení pro učitele odborných předmětů. Výběrové řízení vyhrálo České vysoké učení technické a jejich školicí středisko cedupoint. Školení učitelů proběhnou v listopadu 2013 až lednu 2014.
  • 20.12.2013 proběhlo první školení na téma Digitální účastnické přípojky xDSL, parametry a způsoby využití a testování metalických vedení
  • 27. 1. 2014 se konalo druhé školení Optické přenosové systémy, parametry, způsoby využití a měření optických vláken
  • 31. 1. 2014 se uskutečnilo třetí školení Bezdrátové sítě, mobilní sítě, Wi-Fi, WiMAX, analýza signálu a parametrů datového přenosu
  • 21. 2. 2014 se konalo čtvrté školení Telefonní sítě klasické a VoIP, koncová zařízení, signalizace, kodek
  • 28.3. 2014 proběhlo páte školení na téma Datové sítě založené na jiných alternativních technologiích než technologie CISCO
  • poslední školení učitelů se uskutečnilo 15.4.2014  a obsahovalo seznámení učitelů s telefonní ústřednou a základní obsluhu rozšiřujících modulů.

3 4

Telekomunikační a počítačové sítě

  • Na podzim 2013 proběhla příprava a realizace výběrových řízení na dodávku techniky, která bude sloužit během výuku oborů Mobilní telekomunikační systémy a Informační technologie. Bližší informace o výběrových řízení, včetně vítězných firem lze nalézt pod odkazem Veřejné zakázky
  • Během ledna a únoru 2014 bylo do školy dodáno zařízení pro výku telekomunikačních sítí a pro výuku optických sítí. Součástí první dodávky jsou telefonní ústředny, moduly pro jejich konfiguraci, různé typy telefonů od VoIP telefony pro internetové volání, přes zkušební telefon pro telefonní mechaniky až po stolní a digitální telefony. Na nákup zařízení navazuje tvorba učebních materiálů pro předmět praxe, kterou využijí studenti oboru Mobilní a telekomunikační systémy.
  • Pro výuku optických sítí je nakoupena svářečka optických vláken, lámačka optických vláken, optický inspekční mikroskop nebo sada na čištění kabelů. Zároveň jsou připravovovány učební materiály pro praktická cvičení předmětu počítačové sítě, které budou mít optické sítě ve svém obsahu.

IMAG1074 IMAG1075

E-learning ve výuce

Díky projektu byl do výuky zaveden interaktivní prvek v podobě výukového e-learningového nástroje moodle. Studenti zde mají k dispozici jak přednášky, které vyučující během hodin využívají, tak testy, ve kterých si mohou procvičit své znalosti. Do systému moodle je nutné přihlášení https://moodle.sps-prosek.cz.

Náhled prostředí moodle

Náhled prostředí moodle

 

Pilotáž

Žáci oborů mobilní a telekomunikační sítě a informační technologie se díky projektu učí podle nově vytvořených učebních materiálů. Ty se vztahují k předmětům telekomunikační sítě, počítačové sítě (cvičení a praktická cvičení) a mobilní technologie. První kolo pilotáže, během kterého učitelé zjišťují, zda jsou připravené prezentace vhodné pro žáky a zpětně je komentují, bylo zahájeno v září 2013, v průběhu prvního pololetí školního roku 2014/2015 byla pilotáž dokončena.

20150126_091926_HDR

Pilotáž vytvořených výukových materiálů oboru mobilní a telekomunikační systémy

P1050502

Pilotáž úkolů pro předmět praxe (část telekomunikační ústředny a sítě)

20150126_092030_HDR

Studenti v rámci pilotáže

P1050504

Laboratoř telekomunikačních technologií v praxi© 2013 - 2019, Střední průmyslová škola na Proseku.