PROJEKTY EU / Comenius 2008 – 2010

Comenius-baner

Střední průmyslová škola na Proseku je zapojena zapojena v projektu Partnerství COMENIUS v rámci Programu celoživotního učení na léta 2008–2010 (COM-MP-2008-040). Na projektované aktivity celkem škola získá cca 300 tisíc Kč.
Projekt školy se nazývá TRIATLON a obsahuje část odbornou, společenskou a sportovní.

Webové stránky tohoto projektu (německy):
http://comenius.berufsschule-schwalmstadt.de

Partnery naší školy jsou:
1. Berufliche Schulen des Schwalm-Eder-Kreises in Schwalmstadt-Ziegenhain – Německo
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile

9. – 15.11. 2008 Schwalmstadt:

Obsahem stáže byla práce s elektronickým servisně informačním systémem (Bosch, ESItronic), provozní vzdělávání v duálním výukovém zařízení. Žáci SPŠ Prosek pracovali na úlohách v odborných dílnách školy a rovněž v servisech s nejmodernějšími diagnostickými systémy. Žákům byly vystaveny europassy. Vysoce byla hodnocena možnost praxe žáků v jednotlivých značkových servisech.
Počet účastníků SPŠ Prosek: 6

25. – 27.11.2008 Pila:

Návštěva vedení SPŠ na Proseku v partnerské škole Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile. Program : seznámení se se zaměřením školy a výměna zkušeností, konkretizace programu projektu.
Počet účastníků SPŠ Prosek: 4

15. – 21.3.2009 Praha:

Prohloubení znalostí práce žáků s diagnostikou silničních motorových vozidel. Žáci pomocí přístrojů zjišťovali různé chyby a zpracovávali odborná stanoviska. Byla ověřena schopnost žáků pracovat s jinými typy přístrojů a v jiném prostředí.Všichni se zúčastnili exkurze do vzdělávacího střediska Renault.
Počet účastníků: 4 studenti a 2 učitelé ze Schwalmstadtu, 4 studenti a 2 učitelé z Pily, 8 studentů SPŠ na Proseku

17. – 22.1.2010 Praha:

Společný lyžařský výcvikový kurz v Krkonoších. Žáci a pedagogický doprovod se seznámili s obsahem a metodikou školního lyžařského výcvikového kurzu. Vzhledem k tomu, že podobné kurzy v osnovách v zahraničí nejsou, byla pro naše partnery účast velmi zajímavá. Všichni zvládli alespoň základy sjezdového a běžeckého lyžování.
Počet účastníků:
3 studenti a 4 pedagogové ze Schwalmstadtu,
4 studenti a 3 pedagogové z Pily,
studenti 1.ročníků SPŠ na Proseku.© 2013 - 2019, Střední průmyslová škola na Proseku.