XXII. ročník Pražského studentského summitu

Pražský studentský summit je unikání vzdělávací projekt s více než dvacetiletou tradicí, který pořádá Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). Každoročně vzdělává přes 300 studentů středních i vysokých škol z celé České republiky o současných globálních tématech. Nabízí unikátní platformu mladým lidem setkávat se a inspirovat se mezi sebou i s významnými osobnostmi veřejného života u nás i v zahraničí. V minulosti projekt zaštítily osobnosti jako například Václav Havel, Petr Pithart, Karel Schwarzenberg či Madeleine Albrightová.
Základem projektu je vzdělávat mladé lidi především prostřednictvím simulace jednání klíčových mezinárodních organizací – OSN, NATO, EU a nově rovněž OBSE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě). Studenti zastávají role diplomatů, během čehož si rozšiřují své faktografické znalosti, učí se pracovat s informacemi, zdokonalují své rétorické, vyjednávací či argumentační schopnosti a rozvíjí kritické myšlení.
Michal Franc a Josef Zuklín, studenti naší školy, jsou zapojeni do Environmentálního shromáždění modelu OSN – UNEA. Půlroční program tvoří dvě hlavní části: pět přípravných setkání (workshopů), které probíhají na Vysoké škole ekonomické v Praze a závěrečná konference, která se uskuteční od 7. do 10. dubna 2017.
První workshop proběhl dne 19. 11. 2016, příští se uskuteční v sobotu 17. 12. 2016. Více informací naleznete na internetových stránkách www.amo.cz/prazsky-studentsky-summit/

Ing. Petr Šimek

dscn1370-2