Exkurze v uhelné elektrárně Tušimice II

V pondělí 14. 5. 2017 byla třída 2EA společně s vyučujícím elektro předmětů Ing. Vladimírem Křivkou, Ph.D. na exkurzi v elektrárně Tušimice II, která patří firmě ČEZ, a.s.
Tato exkurze se konala již po třetí. Elektrárna Tušimice II je po komplexní obnově (2007-2012) nejmodernější uhelnou elektrárnou v ČR.

Něco málo z technických údajů:
– účinnost elektrárny 39%,
– instalovaný výkon 4x200MW,
– emise prachu 9mg/m3.

Více informací o komplexní obnově elektrárny a technických parametrech naleznete na webu:

Exkurze začala přednáškou o bezpečnosti během pohybu po areálu elektrárny a vyčerpávajícím popisem principu všech částí uhelné elektrárny, které jsme následně viděli během prohlídky.
Žáci získali ucelený přehled o jednotlivých technologických procesech v uhelné elektrárně.
Exkurze vhodně doplnila výuku zejména v předmětech: Elektrotechnika a elektronika, Části a mechanismy strojů a Mechatronika.

Autobusová doprava byla financována v rámci Programu podpory odborného vzdělávání v Praze, odboru školství mládeže a sportu Magistrátu hlavního města Prahy.

18.5.2018