Cena za design a konstrukci na Robotickém dni 2017

24. – 25. 6. 2017 se konal čtrnáctý ročník soutěže Robotický den s hojnou zahraniční účastí. Soutěž byla v Kongresovém centru na Vyšehradě. Tuto akci tradičně pořádá Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy společně se spolkem Robonika.

Pro rok 2017 bylo vyhlášeno devět různých soutěží, ze kterých si účastníci pro své roboty mohli vybrat. Roboti tak například na čas jezdili po závodním okruhu, vozili ve skladu plechovky s kečupem, hledali plyšového medvěda nebo se přetlačovali s jiným robotem v „robotickém sumu“. A ti nejpokročilejší roboti simulovali silniční asistenční službu – pomáhali na soutěžním hřišti doplňovat baterie do elektromobilů a likvidovali následky dopravní nehody. Konkrétně zaměřené soutěže pak doplňovala soutěž Free Style, do které bylo možné přihlásit jakýkoli projekt z robotiky.

Na robotickém dni reprezentoval naši školu tým Prosečáci, který měl členy:

Ing. Vladimír Křivka – vedoucí týmu
Adam Verner – 2EA – soutěž Mini sumo s robotem mk IV
Jakub Bednář – 3ITB – soutěž Line Follower s robotem Autonomibot, soutěž Free style s roboty MSE 6 a R2D2
Ondřej Elgr – robota bohužel nestihl do soutěže zprovoznit, tak byl psychickou podporou týmu.

Nejlépe se umístil Jakub Bednář, který získal v soutěži Free style cenu za design a konstrukci s robotem MSE6 (Robot je postaven z překližky. Obsahuje spoustu senzorů např: senzor světla, senzor doteku, senzor přiblížení, senzor teploty aj..) Robot je vybaven reproduktory a barevnou hudbou. Celá sestava je řízená aplikací v telefonu přes bluetooth, kterou vytvořil Jakub).

Odborná porota soutěže Free style měla složení: Prof. Dr. Achim Gottscheber (proděkan School of Engineering and Architecture, SRH University Heidelberg, Německo) a Prof. Dr.-Ing. Michael Beitelschmidt, (ředitel Dynamics and Mechanism Design Group, Technische Universität Dresden, Německo),

Více informací o Robotickém dni (o jednotlivých soutěžích, popisy jednotlivých robotů, kompletní výsledky,..) naleznete na http://robotickyden.cz

V případě zájmu se zúčastnit příštího ročníku Robotického dne kontaktujte Ing. Vladimíra Křivku.

Ing. Vladimír Křivka

1.8.2017© 2013 - 2018, Střední průmyslová škola na Proseku.