Celorepublikové finále soutěže v kybernetické bezpečnosti

29. května se konalo finále soutěže v kybernetické bezpečnosti, jíž se zúčastnilo několik žáků z naší školy a do finále se po předchozích dvou kolech probojovalo celkem 8 z nich. Finálové kolo se konalo v Brně v rámci Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2017. Do Brna dorazili naši žáci s pedagogickým doprovodem již ve středu 28. května, kdy proběhla krátká prohlídka města a večer ubytování v místní škole. Poté se všichni účastníci finále sešli v sále, kde jim byly sděleny podrobnosti ohledně průběhu finále a soutěžící se taktéž vzájemně představili.

Další den, v ranních hodinách, se žáci vypravili na výstaviště, kde bylo finále v kybernetickém pavilonu v 10 hodin oficiálně zahájeno. Soutěžící během dne řešili celkem pět týmových úkolů, z nichž na každý měli 40 minut. Úkoly prověřily znalosti a schopnosti z několika oblastí kybernetické bezpečnosti, přičemž nešlo o jednoduchá zadání a jen jeden úkol se podařilo jednomu týmu kompletně vyřešit. Za každý z nich byly udělovány body a hledělo se jak na individuální přístup, tak i schopnost aktivně v týmu spolupracovat. Další den žáci spolu s učiteli Ing. Jiřím Šilhánem a Ing. Lukášem Procházkou absolvovali exkurze na pracovištích kybernetické bezpečnosti VUT, MU a UNOB.

Finále se účastnilo 29 soutěžících. Z naší školy se mezi nejúspěšnější zařadil Jakub Vančata (2ITb), který obsadil 5. místo. Dále na 12. místě skončil Jakub Růženec (2ITb) a na 14. místě Petr Kruntorád (2ITa). Tito žáci mají šanci na postup do evropského finále (European Cyber Security Challenge), které se uskuteční 30. října – 3. listopadu 2017 ve španělské Malaze. O jejich případném postupu bude rozhodnuto během léta v kybernetickém polygonu (KYPO) Masarykovy univerzity v Brně, kde se bude vybírat z dvanácti kvalifikovaných. První tři mají postup do evropského finále garantovaný.

Více fotografií ze soutěže naleznete zde: http://www.kybersoutez.cz/ks_foto_2017.html

6.6.2017© 2013 - 2018, Střední průmyslová škola na Proseku.